14. 9. 2022

Tentokrát už vážně. Je načase dát najevo, že urážka není argument, a že nelze napadat a urážet podobným způsobem | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Je načase dát najevo, že urážka není argument, a že nelze jen proto, že člověk s odbornou erudicí chce vstoupit do voleb, a tyto své znalosti přinést na půdu parlamentu, v tomto případě Senátu, ho napadat a urážet podobným způsobem. To totiž způsobí jediné – skutečně schopní lidé, kteří mnohé umí a mnohému rozumí, do politiky nikdy nepůjdou, aby se jim něco podobného nestalo, a nám budou vládnout ti druzí – kteří toho umí málo nebo vůbec nic, a politika je pro ně jedinou možností, jak získat třeba vyšší plat nebo společenské postavení. A že tam jmen tohoto druhu je…

S úspěšností většina z těch, na které autoři dehonestujícího seznamu útočí, problém nemá ani náhodou. Řada z nich je špičkou v oboru, a nepotřebují ani peníze, ani úspěch, ani vážnost a uznání lidí – všechno to dávno mají, protože to získali ve svých oborech. Naopak to, co umějí, chtějí dát dnes, v této těžké době, k dispozici České republice a přinést kolegům do Senátu, aby se to tu dalo zase dohromady. Podobně je to s těmi, kteří dnes nasazují vlastní krk, aby objektivně informovali, když to nedělají námi placená veřejnoprávní média.

Že se po jménech, která často uznává i celý svět, bude plivat podobným způsobem, a nechá se to tak, způsobí jediné – odradí ostatní schopné lidi od vstupu do politiky, a pak se nemůžeme dočkat lepších vlád, než jakou teď máme. Proto jsem v tomto neuvěřitelném případě „listiny nepohodlných“ u odborníků zastáncem důsledné právní obrany. Obdobně je to u skutečně nezávislých novinářů – ty urážky si nejen nezaslouží, ale taky je nemusí dlouho vydržet. A i to by se oněm „nahoře“ hodilo.

Nikdo si nemůže dovolit urážet slušné a pracovité lidi jen proto, že vstoupí do veřejného života. Naopak si myslím, že řadě těch jmen bychom měli poděkovat, že k tomu našli sílu. Mnoho jich osobně znám, a neznám v tuto dobu pro naši zem důležitější lidi pro to, abychom naši zemi zachránili – a to slovo je zcela na místě. A má-li někdo potřebu do nich kopat, ať se z toho zodpovídá.

Prostě to tentokrát přehnali.

Článek: Tak tohle už ne. „Seznam dezinformátorů“: Osobnosti to poženou vysoko

Odkaz na Facebook: Jana Zwyrtek Hamplová