7. 9. 2022

Na 11. září nahlásil spolek Pražský Majdan z.s., demonstraci „Demonstrace podpory Ukrajiny proti ruské agresi“ na Václavské náměstí. Náhoda? | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Dejme pozor na provokace!

Dnes jsem chtěl představit dalšího hvězdného řečníka z naší sestavy hostů PRO na nedělní demonstraci na Staroměstském náměstí. Je jím moje milovaná kolegyně, o které už delší dobu prohlašuji, že ji beru jako svou sestru, naše úžasná amazonka, Jana Zwyrtek Hamplová fanpage.

Kdyby mi covidová doba dala do života jen ji, tak za to budu vděčný. Vzhlížím k ní s obrovskou úctou a obdivem. Nejen, že je neuvěřitelně inteligentní a pracovitá, ale zároveň nesmírně empatická. Jak s oblibou říkám – mám v životě štěstí na Jany. 🙂

Kdyby naše země měla mít první prezidentku, tak by jí měla být právě ona. Danuše Nerudová ani Miroslava Němcová nesahají Janě ani po kotníky. V žádném směru.

Chtěl jsem ji ještě představit obšírněji, ale za prvé ji všichni už určitě dobře znáte a za druhé mi určitě odpustí s ohledem na níže uvedenou novinku, že se omezím na konstatování, že kandiduje v senátním obvodu Kroměříž a že si velmi přeji, aby se stala senátorkou už v prvním kole. A ona na to má.

Nu a teď ta speciální motivace – zatímco naše demonstrace strany Právo Respekt Odbornost je na neděli 11.9. na Staromák svolána již od 7.7.2022, v pondělí 5.9.2022 si spolek Pražský Majdan z.s. personálně propojená s politickou neziskovkou Ukrajinsko Evropská Perspektiva nahlásila na stejný čas na Václavské náměstí demonstraci pod názvem „Demonstrace podpory Ukrajiny proti ruské agresi„.

Nemohu se zbavit dojmu, že se nejedná o náhodný akt. Časová souslednost poměrně jasně svědčí o tom, že se jedná o reakci na úspěch naší sobotní akce.

I když přesně netuším, jaký je účel této nově nahlášené demonstrace, neboť už si nedokážu představit, jak víc by mohla Česká republika Ukrajině proti Rusku pomáhat (kdyby se akce jmenovala „poděkování vládě ČR za podporu Ukrajiny“, tak by to bylo pochopitelnější), důvodně se obávám, že jejím účelem může být provokace vůči naší demonstraci na Staroměstském náměstí (pěšky je to z Václaváku na Staromák pár minut) a pokus o naši diskreditaci.

S ohledem na to, že u této demonstrace jsou nahlášeni pouze 2 organizátoři (na 99% to bude Volodymyr Telenko a Galyna Andreytsiv) a 40 účastníků, se lze domnívat, že Václavské náměstí bude sloužit pouze jako úvodní shromaždiště, aby se následně tato skupina vydala k nám na Staroměstské náměstí a pokusila se vyvolat konflikt s lidmi, kteří dorazí na naši demonstraci.

Naléhavě tedy žádám vás všechny, kdo nás přijedou v neděli podpořit – nenechte se prosím v takovém případě strhnout k jakémukoliv projevu verbálního či fyzického násilí. Naši akci by to obrovsky zdiskreditovalo, čemuž se chceme za každou cenu vyhnout.

Pokud by jakýkoliv takový konflikt vznikl, prosím dokumentujte ho na mobilní telefony, abychom mohli následně všechny osoby detailně identifikovat!

Pamatujte prosím, že my jsme PRO, nikoliv proti něčemu či někomu. Jdeme se postavit za budoucnost naší země, nikoliv šířit jakoukoliv nenávist vůči komukoliv.

Pokud někdo může za současný neutěšený stav naší země, pak to nejsou Ukrajinci, nýbrž naše destrukční vláda (kdyby takové Německo nabídlo 200 EUR na ruku nám, tak si tam pro ty peníze taky pojede hodně našich spoluobčanů).

Nenechme se prosím strhnout frustrací ze současné tristní ekonomické situace v naší zemi. Jde nám o budoucnost České republiky, nikoliv o jakýkoliv konflikt s kýmkoliv, kdo se nás k němu může pokusit vyprovokovat.

Onen konglomerát vládnoucí garnitury a propagandu šířících médií proti nám nemá žádné věcné argumenty, a tak se nás snaží soustavně lživě dehonestovat. A my jim k takové očerňovací kampani nesmíme dát žádnou záminku.

Pan Fiala nás všechny urazil, když nás nazval proruskými silami – a je na nás, abychom mu v neděli tím nejlepším způsobem odpověděli – tím, že naplníme další krásné pražské náměstí a tím, že jim opět ukážeme, že my se na jejich úroveň nikdy nesnížíme.

Nyní není čas na chybu. V sázce je příliš mnoho!

Prosím přijeďte za námi v co největším počtu a společně si užijme úžasné odpoledne plné excelentních vystupujících.

Naší největší zbraní je pozitivní myšlení a morální převaha. Nás spojuje láska k téhle zemi, nikoliv nenávist vůči komukoliv. Jsme totiž PRO, nikoliv proti.

Blížíme se k cíli – už stačí jen zbytečně neklopýtnout.

Přijďte prosím podpořit naše kandidáty do senátu, pana profesora Berana i Janu Zwyrtek Hamplovou.

Každý z nich si to za ty dva roky práce opravdu zaslouží. Z celého srdce děkuji všem, kdo v neděli dorazí a pomohou nám udělat další krok k naplnění naší vize – bezpečné, prosperující a svobodné České republiky.

Vážím si každého jednoho z vás a moc se na všechny těším!

P.S.: Moc prosím o sdílení tohoto příspěvku, ať se tato výzva k pokojnému průběhu celé akce dostane k co největšímu počtu lidí, kteří se plánují s námi v neděli sejít.

Odkaz na Facebook: Jindřich Rajchl