4. 9. 2022

Ne vše zaznělo pro časovou tíseň – zde je text mého vystoupení v nezkrácené verzi. Děkujeme vám! | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Dobrý den,

zdravím vás všechny na tomto krásném místě naší země, a dnes poprvé, pro důležitost této chvíle, jsem si vzala na pomoc napsaný text.

To přesto, že všechno, co vám chci v následujících několika minutách říct, bych jistě dokázala vyslovit i o půlnoci, kdybyste mne vzbudili…

Miluji Českou republiku.

Je to má země, má vlast, a já jsem a chci být hrdá na to, že tady žiji, a že se hlásím k tomu, že jsem vlastenka. Česká republika je také můj domov, ve kterém já a celé moje rodina žijeme. Vy to jistě máte stejně. A tento domov nás všech je dnes velmi vážně ohrožen. Je ohrožen nesoudnými (a nestoudnými) ministry, kteří si o sobě myslí, že o naší zemi mohou rozhodovat, jak se jim zachce, a to bez ohledu na to, co sami umí, nebo spíš neumí, protože problémy neřeší, ale spíš vytvářejí, a hlavně bez ohledu na nás.

Náš domov je proto ohrožen také nestoudným byznysem, který té hlouposti a možná i ziskuchtivostí lidí v čele naší země využívají k tomu, aby si sami naplnili účty. A ty jejich účty plníte dnes vy.

Náš domov je čím dál víc ohrožován diktátory zvenčí. Zažili jsme to v historii mnohokrát. Kdysi to bylo Německo, pak Sovětský svaz, dnes je to Evropská unie, která nás svazuje svými byrokratickými a často nepodloženými pravidly, aniž se ohlíži na jejich smysl, logiku a prospěšnost pro Evropu. Jako by paláce Evropské unie stály někde mimo Evropu, a ta jim posílala své desátky. A ti lidi v čele naší země se stávají, bohužel, poslušnými otroky příkazů, které se vytvářejí někde daleko od našich hranic, a neohlížejí se na naši zemi.

Když se tyto tři vlivy – neschopná vláda schopná všeho, tvrdý byznys, který kdykoli vydělá na čemkoli (i kdyby to měly být neprověřené vakcíny objednávané v nesmyslném množství, nebo absurdně nakupovaná energie), a od reality zcela odtržená EU, tedy když se EU, byznys a všeho schopná vláda v čele naší země spojí, může nastat katastrofa.

Na jejím počátku stojíme, a musíme proto v České republice tvrdě a společně zatáhnout za záchrannou brzdu.

Především začněme si opět v českých hranicích rozhodovat my Češi, Moravané a Slezané, a tímto zdravím svou rodnou Moravu. Opřeme se o naše chytré a pracovité lidi, o zkušenost, zdravý rozum a životní moudrost, a nejen našich babiček a dědů.

Spolupracujme – v rámci Evropy i celého světa – ale nenechme si už nikým diktovat.

Vytvořme sami sobě prostředí pro normální život v míru, a jako malá středoevropská země se nikdy nezapojujme do války a do zbrojení kohokoliv.

Podpořme české podniky a živnostníky, aby mohli zaměstnávat české občany a konkurovat světu, a vytvářejme si tu prostředí, ve kterém se vyplatí být pracovitý a odpovědný.

Pomáhejme našim seniorům a těm, kteří si to zaslouží.

Starejme se zkrátka na prvním místě o naše občany.

Jsme malou středoevropskou zemi, ale i malá země může být prosperující, respektovaná, a může být klidným a bezpečným místem pro normální život nás všech.

Ale také naopak.

Může udělat takové chyby, že může trvat několik generací, než se z toho vzpamatuje. A dnes se tu hraje přesně o tohle – a vy to víte. Proto stojíte dnes tady.

U toho, co závěrem uslyšíme, mysleme proto hlavně na naše děti, na naše vnuky, na naše seniory i lidi v plné pracovní síle.

O nás všechny dnes jde.

Současný premiér s celou svou partou nás chtějí obětovat pro své ego, protože chtějí, aby jim někde za našimi hranicemi klepali na ramena.

Já chci vládu, které jde o nás v České republice.

A v tuto chvíli už předám slovo organizátorům této demonstrace, Ladislavu Vrábelovi a Jiřímu Havlovi, kterým za ni děkuji, a děkuji hlavně vám, že jste přišli.

Protože vy jste tady dnes ti úplně nejdůležitější.

A teď – závěrečné slovo, na které všichni čekáte, protože Petře – národ se ti vzepře!

Odkaz na Facebook: Jana Zwyrtek Hamplová