29. 8. 2022

Aktéři neuvěřitelného tunelu “nákup vakcín” musí skončit před soudem. Jinak nežijeme v právním státě | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

Za všechnu tu hrůzu, popisovanou v článku, prý může nastavení smluv v Evropě. Říkám obrovské NE podobnému nepřijatelnému útěku před vlastní odpovědností!!!! 😡 Za smlouvy mohou ti, kteří jejich šílený obsah za Českou republiku kdy podepsali. Ustoupili vydírání farmaceutických firem, zaplatili jim lživou reklamní kampaň, a umožnili vydělat neuvěřitelně snadno miliardy.

Za to jsme dostali miliony tzv. vakcín v experimentálním stádiu 🤦‍♀️🙏, kdy bylo od počátku jasné, že jejich počet nikdy nespotřebujeme 🙏🤦‍♀️, ale přesto je draze zaplatíme, a nejen to, zaplatíme teď absurdně i jejich zničení, tedy platíme dvakrát. Smlouvy se navíc podepisovaly v době, kdy se o vakcínách tvrdilo to, co se následně ukázalo jako nepravdivé – tedy v době, kdy se o vakcínách nevědělo prakticky nic.

Dané smlouvy a ti ministři, kteří je v této podobě podepsali, by měli jednoznačně skončit před soudem pro trestný čin porušování povinnosti při správě cizího majetku, a mělo by být důsledně prověřeno, zda na ony firmy neměli nějaké osobní vazby. To, že dnes chce ministr Válek změnu smluv, je už jen tragikomický výkřik do tmy. Měl jednat ihned, smlouvy s právníky napadnout a hájit tvrdě zájmy České republiky jako smluvní strany, která byla od počátku uváděna v omyl a vydírána. Neudělal nic, a platil a hrbil se dál.

Až se konečně dostaneme k plnému textu smluv a požadovaným informacím (viz moje žádost), tuto ODPOVĚDNOST důsledně vyvodíme “padni komu padni”. Podobný tunel na státní peníze tu snad od listopadu 1989 ještě nebyl 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️. Proto musí skončit jeho aktéři před soudem ‼️. Říkám to se vší vahou své právní profese.

Snadnější přístup ke všem podobným dokumentům posledních dvou let, které umožní celý vývoj zmapovat, je proto jedna z mých motivací kandidatury do Senátu. Senátorce je nemohou odmítnout tak snadno, jako “obyčejné advokátce”. A přiznávám – roli v tom hraje i imunita – abych se nemusela bát proti podobným lobby postavit. Jsou silná a člověk neví, co všechno může čekat. Jde o miliardy.

Odkaz na článek: Seznam zprávy

Odkaz na příspěvek na Facebooku: Jana Zwyrtek Hamplová