27. 8. 2022

Neuvěřitelné kecy. Sjednocená Evropa je utopickým projektem. Zakázaný Vinnetou. Respekt Djokovičovi. 25000 za elektřinu. Náhlá úmrtí. Útoky a urážky. Tragédie a beznaděj | Jana Zwyrtek Hamplová

Od Jan Rzounek

“Vláda premiéra Petra Fialy se už delší dobu chová bezradně a neví, co má v krizové situaci dělat. Měla by skončit a být nahrazena odborníky.” ekonomka a vysokoškolská pedagožka Ilona Švihlíková (zdroj: CNN Prima NEWS)


Je jistě náhodou, že týden před 3.9. se politikové mohou náhle přetrhnout v prohlášeních o nutnosti řešit ceny energií. Nevěřím jim ani slovo!


“Sjednocená Evropa je klasickým utopickým projektem, pomníkem marnivosti intelektuálů, programem, jehož nevyhnutelným údělem je krach…“ Margaret Thatcher


Já se omlouvám, že vypadnu z role dámy, ale to jsou tak neuvěřitelný kecy, že už se to nedá komentovat jinak!! 🤦‍♀️ Evropa jde celá díky EU ke dnu, a tato slavná EU míří viditelně k rozpadu. Už aby to bylo, a státy se opět ujaly své historické role. Margaret měla pravdu.

Reakce na článek: Strašit lidi kolapsem EU? Bartošek se ozval proti Blažkovi, Evropa prý vyjde ze zkoušky silnější


“Pokud vláda nevyřeší krizi v energetice, stejně tady dlouho nebude”. (Pavel Blažek,ODS) Pochopil to jako první (ministr). Bohužel pozdě – tak o půl roku.


Tragikomické: Aktivistům v Německu začínají vadit filmy s Vinnetouem (!) – německá veřejnoprávní ARD již přikročila k uzamknutí tohoto snímku „do trezoru“. To, že u nás to udělali soudruzi za totalitního režimu, je podobnost jistě náhodná! 🤦‍♀️


Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) dnes na půdě Poslanecké sněmovny řekl, že situaci pokládá za ještě horší, než jak ji popisuje opozice. Společenská situace a atmosféra je podle něho nejdramatičtější od roku 1989. KDE BYL DOTEĎ? 🤦‍♀️🙏


Novaka obdivuji a obrovský respekt, že neustoupil.

Nejlepší tenista světa Novak Djokovič nemůže startovat na dalším grandslamu, tentokrát v USA, protože není očkovaný proti koronaviru. Prodělání nemoci chrání přitom mnohem lépe než očkování a nakažlivost očkovaných a neočkovaných je stejná. Absurdní a nesmyslná diskriminace na úrovni diskriminace rasové pokračuje. Všichni, kdo v ní mají prsty, by se měli stydět a odkráčet do propadliště dějin.


Ve Francii platí domácnosti za MWH elektřiny 45,2 EUR. Na Slovensku 62 EUR. U nás budeme v zimě platit 1.000 EUR. Tedy 20x víc než francouzské domácnosti. A to jsme přitom momentálně největším exportérem elektřiny v celé EU. CO NÁS ČEKÁ, nedojde-li ke změně? Naše rodiny budou přicházet o bydlení, letité úspory, budou muset odpírat dětem zájmové aktivity, zkrátka vše… Bude tu vznikat ohromná skupina chudých… Zmizí tzv. střední třída… Všichni budou na pokraji ekonomických sil. Naše firmy zkrachují, a vyrobí další nezaměstnané, živnostníci skončí… Vzroste zločinnost… Česko se stane outsiderem Evropy, a Češi levnou námezdní silou. Za této situace, kterou způsobil, se český premiér stará o obnovu cizí země, a svůj národ vede do propasti. Neuvěřitelné.


Zatímco jiné země řešily ceny energií, naše vláda neudělala absolutně nic. Česká ekonomika tak může zažít kolaps. A my s ní.


Podobných zpráv je čím dál víc. Umírají náhle zdraví lidé, mladí lidé… Svět by měm přestat před podobnými zprávami zavírat oči, a začít hledat příčiny – minimálně statistikami. Mnohé z nás samozřejmě napadají souvislosti, o kterých se nepíše. Byli, nebo nebyli, tečkovaní?

Reakce na článek: Skotský závodník zemřel ve spánku


Už to začíná… 🙂 Kdo nemá argumenty na slušně a podloženě prezentované názory, tak útočí a uráží. Nikdy nebudu na nic takového reagovat. Škoda času i energie. Za ty roky na mne lidé mají jistě vlastní názor, s nímž nepohne nic. To je moje tečka ❤️


Čtyřikrát vyšší ceny za plyn či elektřinu si část lidí nemůže prostě dovolit. Jestliže měli zálohy měsíčně pět tisíc a teď mají platit dvacet tisíc, tak na to nemají kde vzít. Bude tu plno lidských tragédií a beznaděje… A vláda ty lidi hodila přes palubu.

Odkaz na Facebook: Jana Zwyrtek Hamplová