17. 8. 2022

Nákup elektřiny na lipské burze prolomil poprvé v historii hranici 500 EUR. Cena plynu se vyšplhala na 243 EUR za MWh | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

1) Cena termínového kontraktu na nákup elektřiny na lipské burze prolomila poprvé v historii hranici 500 EUR za MWh! Analytici přesto zpomalování růstu ceny neočekávají.

Jeden z analytiků Oxford Economics k tomu doslova uvedl:

Rozsah tohoto růstu a rozsah této krize nelze srovnat s ničím v posledních desetiletích“

2) Cena plynu se vyšplhala na 243 EUR za MWh. Před rokem se přitom prodával za cenu pod 30 EUR/MWh.

Současně Gazprom oznámil, že kvůli sankcím zvýší cenu plynu o 60%.

Něco mi říká, že druhý svetr Markéty Pekarové Adamové nám patrně nebude stačit.

Co s tím?

Musíme NUTNĚ a OKAMŽITĚ opustit lipskou burzu (respektive tam prodávat pouze přebytek) a stanovit regulovanou cenu elektřiny za 3 Kč/kWh pro domácnosti i průmysl!

Současně musíme ODSTOUPIT od protiruských sankcí a uzavřít CO NEJDŘÍV smlouvu na dodávku plynu za fixní cenu s Gapromem. Znám společnost, která má v ruce kontrakt na 5 miliard kubíků za cenu 45 EUR/MWh. To je skoro šestinásobně méně než platíme za plyn nyní. Brzy to již bude desetinásobně méně!

V případě, že se nám společně podaří dostat tuhle vládu ze Strakovky, a občané naší země nám dají důvěru, jsme v PRO připraveni učinit tyto kroky v první den, kdy k tomu budeme mít možnost.

Teď už to je jen o tom, jestli ještě máme pud sebezáchovy, nebo budeme pokračovat dál v naší cestě na jatka.

P.S. Prosím o šíření tohoto příspěvku do vašeho nejširšího okolí. Teď už jsme opravdu na hraně propasti. Jestli to v září nezvládneme otočit, tak je prostě konec.

Odkaz na příspěvek na Facebook: Jindřich Rajchl