10. 8. 2022

Instrukce k podání trestního oznámení za poskytnutí zcela nehorázné půjčky ve výši 3 miliardy EUR s úrokem 3% p.a.. My už to podali, teď můžete i Vy | Jindřich Rajchl

Od Jan Rzounek

Jak už jsem slíbil, tady jsou instrukce k podání trestního oznámení za poskytnutí zcela nehorázné půjčky ve výši 3 miliardy EUR s úrokem 3% p.a. (alespoň u první miliardy), jež představuje jednak naprosto zásadní škodu pro veřejné finance našeho státu, jež jsou de facto tvořeny našimi společnými penězi, nýbrž zejména ohrožuje energetickou bezpečnost naší země, neboť nás i nadále zavazuje prodávat elektřinu vyprodukovanou v české republice na pražské pobočce lipské burzy.

Po velmi detailní právní diskusi jsme nakonec zvolili nikoliv skutkovou podstatu trestného činu sabotáže, nýbrž skutkovou podstatu trestného činu teroristického útoku dle ustanovení §311 trestního zákoníku.

Nenechte se zmást zněním této skutkové podstaty, jež patrně evokuje většině lidí odpálení nějaké výbušniny – tato skutková podstata je totiž výrazně širší a dle našeho názoru zcela odpovídá jednání, jež je v samotném trestním oznámení popsáno.

Dovolte mi citovat klíčové pasáže § 311: „Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky, narušit nebo zničit základní politickou, hospodářskou nebo sociální strukturu České republiky nebo mezinárodní organizace, závažným způsobem zastrašit obyvatelstvo nebo protiprávně přinutit vládu nebo jiný orgán veřejné moci nebo mezinárodní organizaci, aby něco konala, opominula nebo trpěla,….naruší nebo přeruší dodávku vody, elektrické energie nebo jiného základního přírodního zdroje s cílem vydat majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu,..bude potrestán odnětím svobody na tři až dvanáct let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku.“

„Odnětím svobody na dvanáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán,…c) způsobí-li takovým činem, že větší počet lidí zůstal bez přístřeší,d) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu,e) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu,“

Myslím, že to na činy naší vlády sedí poměrně přesně. Bohužel.

My už jsme naše trestní oznámení za vedení PRO podali. Pokud máte zájem podat jej i za sebe, stačí zajít na naši stránku (odkaz na konci tohoto textu), dokument si tam stáhnout, upravit kolonku „datum“ a oznamovatel“ a poslat na VSZ v Praze.

Ať tam vidí, kolik občanů naší země si myslí totéž, co my!

Schválně, co nám všem zpátky odepíšou.

A abych nezapomněl – když už budete na našich stránkách, tak si přečtěte náš program (fakt stojí za to) a zaregistrujte se coby podporovatel strany PRO. Budete od nás dostávat informace o dalších podobných akcích, o našich setkáních po celé republice a vůbec o všem podstatném, co se v naší straně děje.

V posledním průzkumu jsme měli 7,9% a jedeme dál!

Pojďte se stát součástí rodiny PRO – jsou v ní už tisíce naprosto úžasných lidí. Společně vrátím do správy věcí veřejných racionalitu, rozum, ale i srdce. Srdce, které bije pro občany téhle země a pro naši vlast.

Vzor trestního oznámení naleznete: ZDE

P.S.: Nezapomeňte se večer dívat na debatu s Ivanem Noveským! Bude stát za to! ZDE

Odkaz na příspěvek na Facebooku: Jindřich Rajchl