4. 6. 2022

Politika by měla vynechat běžné občany. Na vysokých školách se rozdělovali i studenti

Od Jan Rzounek

Pedagogové vysokých škol odmítali učit studenty s ruským občanstvím. Sportovci nesměli nastoupit na různá světová klání. Lidé se dokonce začali napadat i na ulicích.

Nejsmutnější je fakt, že všichni lidé celého světa jsou ve své podstatě stejní. Žijí své životy z práce do práce. Pro své děti a nebo pro své blízké. Politika valnou většinu z těchto lidí nezajímá. Pouze chtějí klid a to, aby je svět neodsuzoval za to v jakém žijí státě, nebo jakou vyznávají víru.

Představte si, že českého občana někdo bude posuzovat podle umírajícího Miloše Zemana. Nebo podle Bartoše, který ať už je vystudovaný jakkoli chce, tak vypadá jako dealer marihuany. Nebo nás snad mají posuzovat podle pana doktora Flégra?

Podle všech těchto stigmat, bychom měli pro cizince vypadat jako chodící zombie s pytlem marihuany v kapse a apokalyptickou předpovědí do budoucna.

Ale všichni pevně doufáme, že nás okolí bude vnímat jako jednotlivce, kteří žijí své životy podle nejlepších hodnot. Práce, rodina, přátelé, zodpovědnost.

A tak neházejme lidi do jednoho pytle. Oddělme politiku od běžných lidí.

Pokud totiž budeme posuzovat ostatní podle jejich politických lídrů. Tak se můžeme jednou dočkat toho, že sami skončíme s nálepkou, která se nám nebude líbit.